• Banner Welkom in De Rank
  • Coenecoop College, locatie van De Rank
  • Liturgisch centrum De Rank, wit

  • Liturgisch centrum De Rank, paars

 Archief liturgische schikkingen De Rank 

Toelichting bij de schikking op Gedachteniszondag.
De schikking is gemaakt bij Openbaring 7: 9-17.

Vooraan is de onafzienbare menigte in het wit gekleed gesymboliseerd door de kaarsjes en de katoenbollen. Hiertussen liggen palmtakken en rode draden: de kleding van de menigte is witgewassen met het bloed van het Lam. De amaryllissen staan voor het Lam met daar omheen de engelen, de witte rozen en de langwerpige bladeren.

De drie hoge kaarsen staan voor de 3 gemeenteleden die in het afgelopen jaar overleden zijn en we tijdens de dienst herdacht hebben: Jan Kersbergen, Mila van Nieuwkoop en Joop van der Weijde.

De kaarsen staan in een glazen kruikje. Erin een wit lint voor de witte kleding en een rode draad wat het bloed van het Lam symboliseert. De pareltjes verbeelden onze tranen die in Zijn kruik opgevangen worden (verwijzing naar Psalm 56: 9). Er zit ook een takje klimop in het kruikje als teken van de trouw van God: Hij is ons altijd en in het bijzonder in ons verdriet, nabij.

Na de dienst konden ook andere gemeenteleden die een geliefde verloren zijn een kaarsjes met een kaartje meenemen.
Op het kaartje staat de tekst uit Psalm 56: 9: Vang mijn tranen op in uw kruik.

Het wit-rode koordje symboliseert de in wit geklede menigte en het bloed van het Lam.